2014. április 20., vasárnap

Húsvéti nasi!

Sziasztok! Ismét itt van egy új poszt, amiben egy nagyon egyszerű, húsvéti csemegét tudtok elkészíteni! :) 
Lássuk!
 
Hozzávalók:
40 dkg édes darált háztartási keksz
20 dkg vaj vagy margarin
15 dkg porcukor
5 dkg narancslekvár
3 dkg kakaópor
szükség szerint narancslé
Díszítéshez:
kókuszreszelék
tortadara
színes szórócukor és apró cukortojás
/De be lehet vonni csokoládéval is./

                                                                      


Elkészités:

A vajat vagy margarint a porcukorral és kakaóporral kikeverjük, hozzáadjuk a darált kekszet és a lekvárt, majd annyi narancslével gyúrjuk össze, hogy jól formázható masszát kapjuk. Rövid ideig pihentetjük.

A masszából tetszés szerinti nagyságú fél tojásokat formálunk /én egy vizezett evőkanálba nyomkodtam be és szép tojásformája lett/, részben kókuszreszelékbe forgathatjuk, részben megszórhatjuk tortadarával, színes szórócukorral, ill. cukortojásokat nyomkodunk bele. A színeset kávékanállal készítettem és nyuszis dekorcukorral diszítettem.



forrás: http://andi1976.gportal.hu/

Ezt a receptet nem én találtam ki én csak a neten találtam de már elkészítettem és valami isteni ráadásul a vendégeknek is nagyon tetszett.

Remélem kipróbáljátok! 



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése