Úristen. Pontosan 3 hónapja nem volt poszt.
Most úgy döntöttem, hogy hangolódjunk kicsit a karácsonyra.
2014. december 20., szombat
2014. szeptember 20., szombat
2014. augusztus 18., hétfő
Csajos filmek 2.
Ezer bocsánat! Nem volt időm posztot írni. De akkor lássuk a beígért 5 csajos filmet. :)
1. Levelek Júliának
2. Egy boltkóros naplója
3. Házinyuszi
4. Mamma mia
5. Jéghercegnő
5+1. Hirtelen 30.
1. Levelek Júliának
2. Egy boltkóros naplója
3. Házinyuszi
4. Mamma mia
5. Jéghercegnő
5+1. Hirtelen 30.
2014. augusztus 11., hétfő
Csajos filmek
Sziasztok! Biztos ti is unatkoztatok a nyáron. Ezért, hoztam nektek néhány csajos filmet amit érdemes megnéznetek! :33
1. Hamupipőke története
2. Egy új tündérmese - Volt egyszer egy dal
3. Csajok Monte Carloba
4. Vadócka
Ennyi lenne mára! Holnap hozok még 5 csajos filmet! Puszi:*
2014. augusztus 10., vasárnap
TESZT-VOLLARÉ Cosmetics Da Vinci körömlakk
Ezer bocsi, hogy nem írtam posztot! [ Pont egy hónapja. De furi o.O ] Valahogy sose jutottam el odáig, illetve nyaraltam is.
A mai nap hoztam nektek egy körömlakk tesztet.
Árnyalat:56
Ár: 200-400ft
Sajnos arról a fajtáról nem találtam képet. De itt egy ugyanolyan szín.
A mai nap hoztam nektek egy körömlakk tesztet.
Árnyalat:56
Ár: 200-400ft
Sajnos arról a fajtáról nem találtam képet. De itt egy ugyanolyan szín.
Egyszerűen imádom! *-* Gyönyörű a színe. Egy rétegben nagyon pocsék a fedése, de 2-3 rétegben már elérhetjük a képen látható árnyalatot. Nagyon megvagyok vele elégedve.
2014. július 10., csütörtök
VerMix Szárítókeverék TESZT
Sziasztok! Sajnáálom, megint rég volt poszt, de nem akarom húzni az időtöket, a mai poszt egy TESZT lesz, melyben a Vermix Szárítókeverék forteről olvashattok.
Nos már bőven volt alkalmam kiismerni ezt a terméket. Azt tudni kell rólam, hogy én mindig piszkálom,kaparom az arcom ami által gyönyörű szép sebes, piros foltos lett. Most is van 2 hatalmas sebes pattanásom amiket nem bírok eltüntetni, és mindig az államon.
Egy hónappal ezelőtt megvásároltam a VerMix Szárítókeverék fortét egy DM üzletben 1800Ft-ért.
Azért vásároltam meg mert rengeteg jót olvastam róla a Krémmánia.hu-n és már elegem volt a pattanásokból megvettem.
Mikor először felkentem, ugye ezt főképp éjszakára ajánlják, de lehet használni nappal is. Tehát mikor először felkentem akkor másnap már láttam egy minimális különbséget az arcomon, de hogy őszinte legyek... 1 hónapja használom és csodát nem művelt. Pedig minden nap, kihagyás nélkül használtam. Egy 5 ös skálán 2-3pontot adnák neki, mert szerintem nem túlságosan jó. Bekentem és úgy voltam vele, hogy jajj de jó, holnap reggelre eltűnik ez a rondaság, hát NEM tűnt el! és nem is tett vele semmit, ugyanúgy ugyanabban az állapotban ott volt. Egyes pattanásokon minimálisan segít, de azokon se túlzottan.
Annak viszont nagyon örültem, hogy természetes összetevőket tartalmaz.
Állag: folyékony, fel kell rázni, és fehér
Továbbá ajánlják: szúnyogcsípés, csalángöb, és karcolt, horzsolt sebek tüneteit is gyorsan megszünteti.
Én is használtam szúnyogcsípésre, arra tényleg nagyon jó volt .. 1-2 nap alatt eltüntette. Azt viszont sajnálom hogy a sebes pattanás után maradt foltjaimat nem tüntette el. Arra máig nem találom a megoldást!
Ajánlott használat: " Alkalmazás előtt alaposan felrázzuk, majd a keverékkel egy vattacsomót átitatunk, és ezzel a kezelendő felületet bekenjük. Hagyjuk rászáradni a bőrre. A szer esetleges maradékait VerMix pórusösszehúzó gyógynövényes arctonikkal mossuk le. Szükség szerint napközben többször is használhatjuk, de éjszakára feltétlenül javasolt"
Ahogy én használtam: Én egy fültisztító pálcikára tettem, szintén felráztam, és konkrétan csak arra a pontra tettem amely tulajdonképpen a pattanás. Én nem használtam arctonikot. Általában mikor este felkentem nem maradt nyoma másnapra. Egyébként ha felkenjük erősen csíphet. Először kissé kellemetlen, de hamar elmúlik. :)
Hát összességében nekem túlzottan nem vált be, viszont megéri beruházni, mert másnál lehet, hogy beválik.
Remélem tetszett! :)
Nos már bőven volt alkalmam kiismerni ezt a terméket. Azt tudni kell rólam, hogy én mindig piszkálom,kaparom az arcom ami által gyönyörű szép sebes, piros foltos lett. Most is van 2 hatalmas sebes pattanásom amiket nem bírok eltüntetni, és mindig az államon.
Egy hónappal ezelőtt megvásároltam a VerMix Szárítókeverék fortét egy DM üzletben 1800Ft-ért.
Azért vásároltam meg mert rengeteg jót olvastam róla a Krémmánia.hu-n és már elegem volt a pattanásokból megvettem.
Mikor először felkentem, ugye ezt főképp éjszakára ajánlják, de lehet használni nappal is. Tehát mikor először felkentem akkor másnap már láttam egy minimális különbséget az arcomon, de hogy őszinte legyek... 1 hónapja használom és csodát nem művelt. Pedig minden nap, kihagyás nélkül használtam. Egy 5 ös skálán 2-3pontot adnák neki, mert szerintem nem túlságosan jó. Bekentem és úgy voltam vele, hogy jajj de jó, holnap reggelre eltűnik ez a rondaság, hát NEM tűnt el! és nem is tett vele semmit, ugyanúgy ugyanabban az állapotban ott volt. Egyes pattanásokon minimálisan segít, de azokon se túlzottan.
Annak viszont nagyon örültem, hogy természetes összetevőket tartalmaz.
Állag: folyékony, fel kell rázni, és fehér
Továbbá ajánlják: szúnyogcsípés, csalángöb, és karcolt, horzsolt sebek tüneteit is gyorsan megszünteti.
Én is használtam szúnyogcsípésre, arra tényleg nagyon jó volt .. 1-2 nap alatt eltüntette. Azt viszont sajnálom hogy a sebes pattanás után maradt foltjaimat nem tüntette el. Arra máig nem találom a megoldást!
Ajánlott használat: " Alkalmazás előtt alaposan felrázzuk, majd a keverékkel egy vattacsomót átitatunk, és ezzel a kezelendő felületet bekenjük. Hagyjuk rászáradni a bőrre. A szer esetleges maradékait VerMix pórusösszehúzó gyógynövényes arctonikkal mossuk le. Szükség szerint napközben többször is használhatjuk, de éjszakára feltétlenül javasolt"
Ahogy én használtam: Én egy fültisztító pálcikára tettem, szintén felráztam, és konkrétan csak arra a pontra tettem amely tulajdonképpen a pattanás. Én nem használtam arctonikot. Általában mikor este felkentem nem maradt nyoma másnapra. Egyébként ha felkenjük erősen csíphet. Először kissé kellemetlen, de hamar elmúlik. :)
Hát összességében nekem túlzottan nem vált be, viszont megéri beruházni, mert másnál lehet, hogy beválik.
Remélem tetszett! :)
2014. június 28., szombat
Smink + DIY
1.Natúr, hétköznapi, egyszerű
2. Füstös
3. Elegáns,füstös
4. Natúr-barna
DIY
2014. június 21., szombat
TESZT - Playboy Pin Up
Playboy Pin Up
Sziasztok! Ebben a posztban a Playboy Pin Up kollekcióból hoztam egyet, amiről kicsit részletesebben fogok írni.
Üveg: 30mililiteres, nagyon tetszik, hogy nem csak egy egyszerű kupak van rajta, hanem nyuszifüles, illetve a masni rajta, hát valami fantasztikus! ☺
Doboz: a doboza is nagyon megnyerő, hisz van rajta egy pin up girl, és egy nyuszi is aminek a nyakába masni van, akárcsak a parfüm kupakján. Nagyon édes! A doboz alapból kék és négyszögek vannak rajta, a két oldalán pedig függőlegesen nyuszik követik egymást. A doboz hátulján található, hogy miket tartalmaz.
Illat: Nagyon kellemes, édeskés, nyárias, virág illata van, ami nekem nagyon bejön, hisz ki ne szeretné a virágillatot?! ☺ Ezeken a jó tulajdonságokon kívűl +1 csillagot adok neki, mivel eléggé tartós is.
Ár: Legutóbb láttam 2000ft-2500ft ért is.
Összességében ***** csillagot adnék a termékre, mert szerintem szuper kis termék.
Nyárra szerintem kitűnő választás, mivel nem csak finom illatú, hanem megfizethető is.
Bátran ajánlom mindenkinek!
Sziasztok! Ebben a posztban a Playboy Pin Up kollekcióból hoztam egyet, amiről kicsit részletesebben fogok írni.
Üveg: 30mililiteres, nagyon tetszik, hogy nem csak egy egyszerű kupak van rajta, hanem nyuszifüles, illetve a masni rajta, hát valami fantasztikus! ☺
Doboz: a doboza is nagyon megnyerő, hisz van rajta egy pin up girl, és egy nyuszi is aminek a nyakába masni van, akárcsak a parfüm kupakján. Nagyon édes! A doboz alapból kék és négyszögek vannak rajta, a két oldalán pedig függőlegesen nyuszik követik egymást. A doboz hátulján található, hogy miket tartalmaz.
Illat: Nagyon kellemes, édeskés, nyárias, virág illata van, ami nekem nagyon bejön, hisz ki ne szeretné a virágillatot?! ☺ Ezeken a jó tulajdonságokon kívűl +1 csillagot adok neki, mivel eléggé tartós is.
Ár: Legutóbb láttam 2000ft-2500ft ért is.
Összességében ***** csillagot adnék a termékre, mert szerintem szuper kis termék.
Nyárra szerintem kitűnő választás, mivel nem csak finom illatú, hanem megfizethető is.
Bátran ajánlom mindenkinek!
2014. június 16., hétfő
|| DIY ||
Sziasztok! A mai posztban szeretnék nektek mutatni pár DIY dolgot. Már korábban is volt ilyen poszt, és írtak nekem, hogy mit jelent konkrétan a DIY ( do it yourself ) tehát csináld magad.
Röviden ennyi, akkor lássuk is! ;)
1. Bikinifelső. Szerintem nagyon ötletes dolog ha valaki magának készíti a fürdőruháját, ráadásul olyanra csinálja amilyenre szeretné! és nem is kell hozzá sok minden :)
2. Ruha. Pólóból. Szerintem még jobban is néz ki némelyik ruhánál, amit a boltokban meglehet vásárolni.
Hajrá! :)
Röviden ennyi, akkor lássuk is! ;)
1. Bikinifelső. Szerintem nagyon ötletes dolog ha valaki magának készíti a fürdőruháját, ráadásul olyanra csinálja amilyenre szeretné! és nem is kell hozzá sok minden :)
2. Ruha. Pólóból. Szerintem még jobban is néz ki némelyik ruhánál, amit a boltokban meglehet vásárolni.
Hajrá! :)
3. Egyszerű körömlakklemosás. Haha.;)
2014. június 15., vasárnap
2014 Nyári/Tavaszi Divat
Sziasztok a mai blogposztban a 2014-es nyári divat szineket mutatom meg.
Kezdjük is el! [ forrás: bien.hu ]
1. Türkizkék és égszínkék
Jó hír a kékmániásoknak, hogy míg az előző évben beszerezhették a királykék ruhákat, most feltankolhatnak türkiz és égszínkék darabokból is. Ezek az élénk árnyalatok egyértelműen uralni fogják a tavaszi, nyári színpalettát, akár nadrágokról, akár felsőkről, pulcsikról, cipőkről van szó.
Természetesen a kiegészítőkön is megjelennek, úgyhogy akik inkább visszafogottabb formában szeretnék ezeket az árnyalatokat magukra ölteni, számtalan módon megtehetik majd.
Kezdjük is el! [ forrás: bien.hu ]
1. Türkizkék és égszínkék
Jó hír a kékmániásoknak, hogy míg az előző évben beszerezhették a királykék ruhákat, most feltankolhatnak türkiz és égszínkék darabokból is. Ezek az élénk árnyalatok egyértelműen uralni fogják a tavaszi, nyári színpalettát, akár nadrágokról, akár felsőkről, pulcsikról, cipőkről van szó.
Természetesen a kiegészítőkön is megjelennek, úgyhogy akik inkább visszafogottabb formában szeretnék ezeket az árnyalatokat magukra ölteni, számtalan módon megtehetik majd.
2. Pasztellszínek
Az élénk színek skáláján a neonok némileg
háttérbe szorulnak, helyettük jönnek a szépséges és kifinomult
pasztellszínek, úgy mint a babarózsaszín és a barackszín.
Szerencsére ezek a kifinomult árnyalatok a legtöbb nőnek jól állnak, és nagyszerűen összeegyeztethető a romantikus stílussal. A pasztell színektől a nyíló cseresznyevirágra, a pompás tavaszra asszociálunk, úgyhogy egy-egy ilyen darabbal fiatalos üdeséget sugározhatsz!
Szerencsére ezek a kifinomult árnyalatok a legtöbb nőnek jól állnak, és nagyszerűen összeegyeztethető a romantikus stílussal. A pasztell színektől a nyíló cseresznyevirágra, a pompás tavaszra asszociálunk, úgyhogy egy-egy ilyen darabbal fiatalos üdeséget sugározhatsz!
3. Narancs
Ismét nem a tavaly megszokott neonról van szó,
hiszen ezek az árnyalatok amilyen gyorsan visszatértek a divatba, most
olyan gyorsan ki is mennek belőle.
Helyettük jönnek a hasonlóan élénk, de nem bántóan rikító narancsos, mandarinos színek, amik hasonlóképpen fel tudják dobni a megjelenést. Kiválóan mutatnak, ha feketével vagy fehérrel párosítod őket, amelyek örök klasszikus alapszínek.
Helyettük jönnek a hasonlóan élénk, de nem bántóan rikító narancsos, mandarinos színek, amik hasonlóképpen fel tudják dobni a megjelenést. Kiválóan mutatnak, ha feketével vagy fehérrel párosítod őket, amelyek örök klasszikus alapszínek.
4. Orchidea lila
A már korábban is említett barack- és babarózsaszín mellett talán még nagyobb divatnak ígérkezik ez a klasszikus világos szín, az orchidea lila. Egyfajta megnyugvás lehet az élénk kék és narancsszínek mellett, s bár pár éve a lila divatban volt, most a sokkal kifinomultabb, világosabb árnyalata kerül a középpontba.
Ha lehet hinni az előrejelzéseknek, nem csupán a ruhákon, hanem a sminkpalettákon is uralkodó szerep jut majd neki.
A már korábban is említett barack- és babarózsaszín mellett talán még nagyobb divatnak ígérkezik ez a klasszikus világos szín, az orchidea lila. Egyfajta megnyugvás lehet az élénk kék és narancsszínek mellett, s bár pár éve a lila divatban volt, most a sokkal kifinomultabb, világosabb árnyalata kerül a középpontba.
Ha lehet hinni az előrejelzéseknek, nem csupán a ruhákon, hanem a sminkpalettákon is uralkodó szerep jut majd neki.
5. Fekete, fehér
Az idei szezon egyik fő irányvonalát a
klasszikus fekete-fehér kettőse adja meg. E két szín segítségével
pillanatok alatt elegánssá varázsolhatod a megjelenésedet.
További nagy előnye, hogy fekete és fehér ruhája mindenkinek van otthon, most már csak újra kell gondolni a stílust és összeboronálni a darabokat. A két „alapszínből” mindenképpen érdemes feltölteni a készletedet, mert, ahogy idáig, úgy a jövőben is mindig meg fogják állni a helyüket.
További nagy előnye, hogy fekete és fehér ruhája mindenkinek van otthon, most már csak újra kell gondolni a stílust és összeboronálni a darabokat. A két „alapszínből” mindenképpen érdemes feltölteni a készletedet, mert, ahogy idáig, úgy a jövőben is mindig meg fogják állni a helyüket.
6.Semleges árnyalatok
A világos semleges árnyalatok, mint a bézs,
gyöngy- és csontszínek kifinomult hatást keltenek, ráadásul sokféle
ruhadarabunkkal párosíthatjuk. A meleg évszakban ösztönösen választjuk a
világosabb színeket.
Egy gyöngyszínű szoknya vagy törtfehér top például mindig kézenfekvő és elegáns választás lesz alkalomtól függetlenül.
Egy gyöngyszínű szoknya vagy törtfehér top például mindig kézenfekvő és elegáns választás lesz alkalomtól függetlenül.
6+1. Virágminta
Bár nem éppen szín, nem mehetünk el szó nélkül
a virágminta mellett, olyan nagymértékben jelen van az idei év
kínálatában. A divatszínek felhasználásával a legkülönfélébb méretű és
mértékű minták kerültek a ruhákra, amik csak úgy árasztják a tavaszi
hangulatot.
Tavaly már elkezdhettük bezsebelni ezeket a darabokat, idén tavasszal pedig lesz rá lehetőségünk, hogy ki is pótoljuk a készletet. ( Nekem személy szerint a rózsa-minta a kedvencem. :) )
Tavaly már elkezdhettük bezsebelni ezeket a darabokat, idén tavasszal pedig lesz rá lehetőségünk, hogy ki is pótoljuk a készletet. ( Nekem személy szerint a rózsa-minta a kedvencem. :) )
2014. június 14., szombat
Csinosan, hűvösebb időben
Sziasztok! A mai alkalommal egy nagyon szép, visszafogott, nyárias outfittel készültem, amit inkább hűvösebb napokra javaslok.
A szettről: fő színei a fehér és a korall szín. Ezek a színek nagyon szépen illenek egymáshoz, és bárkinek jól állnak. Idén nagyon kedvelt szín a korall.
Kiegészítők: a kiegészítőknél ebben az esetben törekedtem arra, hogy egyszerűbb legyen. Így a blézer színéhez passzoló színű táskát, és órát választottam. Nem ajánlom a nagyon csilli-villi kiegészítőket ennél a szettnél.
Cipő: a cipő visszafogott, nyárias, és ráadásul nagyon szép és illik a szetthez.
Smink: bár kép nincs róla, gyorsan leírom milyen sminket ajánlok ehhez a szetthez. Mindenképpen valami natúr, nude színeket használnék. Tusvonal, spirál, halvány-barack púder, és korall színű rúzs.
Persze mindenkinek szíve joga, hogy mit vesz fel, vagy éppen milyen sminket készít. Remélem tetszett ez a kis blogposzt! Sziasztok!
A szettről: fő színei a fehér és a korall szín. Ezek a színek nagyon szépen illenek egymáshoz, és bárkinek jól állnak. Idén nagyon kedvelt szín a korall.
Kiegészítők: a kiegészítőknél ebben az esetben törekedtem arra, hogy egyszerűbb legyen. Így a blézer színéhez passzoló színű táskát, és órát választottam. Nem ajánlom a nagyon csilli-villi kiegészítőket ennél a szettnél.
Cipő: a cipő visszafogott, nyárias, és ráadásul nagyon szép és illik a szetthez.
Smink: bár kép nincs róla, gyorsan leírom milyen sminket ajánlok ehhez a szetthez. Mindenképpen valami natúr, nude színeket használnék. Tusvonal, spirál, halvány-barack púder, és korall színű rúzs.
Persze mindenkinek szíve joga, hogy mit vesz fel, vagy éppen milyen sminket készít. Remélem tetszett ez a kis blogposzt! Sziasztok!
2014. június 11., szerda
2014. május 22., csütörtök
3 tipikus- és nagyon hasznos arcradír
Hali mindenkinek! :)
A mai poszt három nagyon jó és hasznos arcradír elkészítése lesz!
Szódabikarbónával mitesszerek ellen: keverjünk el egy tálacskában 2 evőkanál finom szemű sót, egy evőkanál szódabikarbónával és 2 evőkanál olívaolajjal. Körkörös mozdulatokkal dörzsöljük át az arcunkat vele, hagyjuk pihenni egy keveset rajta, majd öblítsük le langyos vízzel.
Száraz bőrre kávéval: 1 evőkanál mézet, 1 teáskanál olívaolajat, 1, 5 evőkanál kávézaccot keverünk el, majd kenjük fel az arcbőrünkre. Ha marad a masszából a dekoltázsunkra is kenhetünk belőle. Hagyjuk egy kicsit állni, majd mossuk le.
Paradicsomos, cukor arcradír: egy érett paradicsomot nyomkodjuk jól szét, és keverjük össze egy evőkanál cukorral, majd vigyük fel a keveréket az arcukra. A paradicsom antioxidáns, így jó szolgálatot tehet a ráncok ellen.
A mai poszt három nagyon jó és hasznos arcradír elkészítése lesz!
Szódabikarbónával mitesszerek ellen: keverjünk el egy tálacskában 2 evőkanál finom szemű sót, egy evőkanál szódabikarbónával és 2 evőkanál olívaolajjal. Körkörös mozdulatokkal dörzsöljük át az arcunkat vele, hagyjuk pihenni egy keveset rajta, majd öblítsük le langyos vízzel.
Száraz bőrre kávéval: 1 evőkanál mézet, 1 teáskanál olívaolajat, 1, 5 evőkanál kávézaccot keverünk el, majd kenjük fel az arcbőrünkre. Ha marad a masszából a dekoltázsunkra is kenhetünk belőle. Hagyjuk egy kicsit állni, majd mossuk le.
Paradicsomos, cukor arcradír: egy érett paradicsomot nyomkodjuk jól szét, és keverjük össze egy evőkanál cukorral, majd vigyük fel a keveréket az arcukra. A paradicsom antioxidáns, így jó szolgálatot tehet a ráncok ellen.
forrás:twice.hu
A blog új kinézete
Újra itt vagyok! Mint láthatjátok a blog kinézete megváltozott, mivel ideje volt a húsvétit lecserélni:P..
A mostani téma: a szépség/szépségápolás
Igyekeztem minél hangulatosabbra varázsolni az oldal kinézetét, ami szerintem sikerült is :) ...
Remélem hogy nektek is tetszik az új arca a blognak!
Sziasztok!
A mostani téma: a szépség/szépségápolás
Igyekeztem minél hangulatosabbra varázsolni az oldal kinézetét, ami szerintem sikerült is :) ...
Remélem hogy nektek is tetszik az új arca a blognak!
Sziasztok!
15+1 Furcsa kérdés tag
Úristen, rettentő régen volt bejegyzés, ezért úgy gondoltam készítek egy 15+1-es TAG-ot!
Akkor kezdjük!
1. Van olyan beceneved amin csak a családod hív?
Nincs
2. Milyen fura szokásod/szokásaid van/vannak?
Nincs fura szokásom
3. Van valamilyen furcsa fóbiád?
Tériszony, de nagyon, bár az nem furcsa:D
4. Van olyan dal amit ha egyedül vagy otthon hangosan bömböltetsz de ciki lenne mások előtt is bevállalni?
Nincs
5. Van valami faksznid? Valami amit nem tudsz elviselni ha mások csinálják, pedig sima hétköznapi dolog.
Húú...rengeteg.. Például mikor dolgozatot írok és az illető úgy ír, hogy az hallatszik, vagy pedig sóhajtozik..stb. nem tudom, ez engem nagyon tud idegesíteni.:D Ilyen vagyok! Ez van! :D
6. Van valami fura szokásod ha ideges vagy?
Kéztördelés
7. Az ágy melyik oldalán alszol?
Bal oldalán általában.
8. Mi volt az első plüssállatod és hogy hívták?
Passz
9. Mit rendelsz általában kávézókban?
Hát..kávét?!
10. Van olyan tipp vagy tanács amit hangoztatsz hogy fontos, de általában nem tartod be?
Nincs:))) elég hülyeség lenne:)
11. Melyik irányba fordulsz a zuhanyzóban?
Hát általában a zuhannyal szemben.
12. Van valami furcsa testi adottságod?
nincs:)
13. Mi az az étel amiről tudod hogy nem egészséges de szereted enni mert megnyugtat vagy csak simán imádod?
CSOKIII♥ forever
14. Van olyan szó, kifejezés vagy mondat amit gyakran használsz?
nincs:) legalábbis szerintem
15. Miben alszol? Őszintén!
Pizsama:D
+1 Hordtál olyan ruhát amiről, akkor meg voltál győződve hogy menő, de visszagondolva vérciki volt?
Nem!! :D
Akkor kezdjük!
1. Van olyan beceneved amin csak a családod hív?
Nincs
2. Milyen fura szokásod/szokásaid van/vannak?
Nincs fura szokásom
3. Van valamilyen furcsa fóbiád?
Tériszony, de nagyon, bár az nem furcsa:D
4. Van olyan dal amit ha egyedül vagy otthon hangosan bömböltetsz de ciki lenne mások előtt is bevállalni?
Nincs
5. Van valami faksznid? Valami amit nem tudsz elviselni ha mások csinálják, pedig sima hétköznapi dolog.
Húú...rengeteg.. Például mikor dolgozatot írok és az illető úgy ír, hogy az hallatszik, vagy pedig sóhajtozik..stb. nem tudom, ez engem nagyon tud idegesíteni.:D Ilyen vagyok! Ez van! :D
6. Van valami fura szokásod ha ideges vagy?
Kéztördelés
7. Az ágy melyik oldalán alszol?
Bal oldalán általában.
8. Mi volt az első plüssállatod és hogy hívták?
Passz
9. Mit rendelsz általában kávézókban?
Hát..kávét?!
10. Van olyan tipp vagy tanács amit hangoztatsz hogy fontos, de általában nem tartod be?
Nincs:))) elég hülyeség lenne:)
11. Melyik irányba fordulsz a zuhanyzóban?
Hát általában a zuhannyal szemben.
12. Van valami furcsa testi adottságod?
nincs:)
13. Mi az az étel amiről tudod hogy nem egészséges de szereted enni mert megnyugtat vagy csak simán imádod?
CSOKIII♥ forever
14. Van olyan szó, kifejezés vagy mondat amit gyakran használsz?
nincs:) legalábbis szerintem
15. Miben alszol? Őszintén!
Pizsama:D
+1 Hordtál olyan ruhát amiről, akkor meg voltál győződve hogy menő, de visszagondolva vérciki volt?
Nem!! :D
2014. április 20., vasárnap
Húsvéti nasi!
Sziasztok! Ismét itt van egy új poszt, amiben egy nagyon egyszerű, húsvéti csemegét tudtok elkészíteni! :)
Lássuk!
Hozzávalók:
40 dkg édes darált háztartási keksz
20 dkg vaj vagy margarin
15 dkg porcukor
5 dkg narancslekvár
3 dkg kakaópor
szükség szerint narancslé
Díszítéshez:
kókuszreszelék
tortadara
színes szórócukor és apró cukortojás
/De be lehet vonni csokoládéval is./
Elkészités:
A vajat vagy margarint a porcukorral és kakaóporral kikeverjük, hozzáadjuk a darált kekszet és a lekvárt, majd annyi narancslével gyúrjuk össze, hogy jól formázható masszát kapjuk. Rövid ideig pihentetjük.
A masszából tetszés szerinti nagyságú fél tojásokat formálunk /én egy vizezett evőkanálba nyomkodtam be és szép tojásformája lett/, részben kókuszreszelékbe forgathatjuk, részben megszórhatjuk tortadarával, színes szórócukorral, ill. cukortojásokat nyomkodunk bele. A színeset kávékanállal készítettem és nyuszis dekorcukorral diszítettem.
forrás: http://andi1976.gportal.hu/
Ezt a receptet nem én találtam ki én csak a neten találtam de már elkészítettem és valami isteni ráadásul a vendégeknek is nagyon tetszett.
Remélem kipróbáljátok!
Lássuk!
Hozzávalók:
40 dkg édes darált háztartási keksz
20 dkg vaj vagy margarin
15 dkg porcukor
5 dkg narancslekvár
3 dkg kakaópor
szükség szerint narancslé
Díszítéshez:
kókuszreszelék
tortadara
színes szórócukor és apró cukortojás
/De be lehet vonni csokoládéval is./
Elkészités:
A vajat vagy margarint a porcukorral és kakaóporral kikeverjük, hozzáadjuk a darált kekszet és a lekvárt, majd annyi narancslével gyúrjuk össze, hogy jól formázható masszát kapjuk. Rövid ideig pihentetjük.
A masszából tetszés szerinti nagyságú fél tojásokat formálunk /én egy vizezett evőkanálba nyomkodtam be és szép tojásformája lett/, részben kókuszreszelékbe forgathatjuk, részben megszórhatjuk tortadarával, színes szórócukorral, ill. cukortojásokat nyomkodunk bele. A színeset kávékanállal készítettem és nyuszis dekorcukorral diszítettem.
forrás: http://andi1976.gportal.hu/
Ezt a receptet nem én találtam ki én csak a neten találtam de már elkészítettem és valami isteni ráadásul a vendégeknek is nagyon tetszett.
Remélem kipróbáljátok!
2014. április 18., péntek
Húsvét
A mai napon egy kicsit kivesézzük a húsvétot. Például lakásdekorációk húsvét minek az ünnepe..stb. :)
Remélem tetszeni fog!!
A húsvét a keresztények egyik legfontosabb ünnepe, a Krisztus-központú kalendárium központi főünnepe.
A név eredete:
Húsvét az azt megelőző időszak, Jézus sivatagi böjtjének emlékére tartott negyvennapos nagyböjt lezárulását jelzi. A katolikus kereszténységben böjtnek nevezett, valójában „húshagyó” táplálkozási időszak után ezen a napon szabad először húst enni. (Erre utal a magyar húsvét szó is: a hús magunkhoz vételének első napja.) A böjt utolsó hetének neve: „nagyhét”, a húsvét utáni hét húsvét hete, egyes magyar vidékeken „fehérhét” – fehérvasárnapig tart.
A húsvéthoz, mint tavaszváráshoz kapcsolható zsidó ünnep héber neve „pészah”. A szó „kikerülés”-t, „elkerülés”-t jelent, utalva arra, hogy a halál angyala elkerülte a zsidóknak bárány vérével megjelölt házait.. Innen származik a ritkábban használt angol név, a passover is. A kifejezés az ünnep magyar nevében nem található meg, de Csíkménagáson a húsvéti körmenet neve: „kikerülés”.
Időpontja:
A nyugati kereszténység húsvétja mindig március 22. és április 25. közé esik (beleértve a határokat is). A következő nap, húsvéthétfő a legtöbb keresztény hagyományú államban hivatalos ünnep.
Remélem tetszeni fog!!
A húsvét a keresztények egyik legfontosabb ünnepe, a Krisztus-központú kalendárium központi főünnepe.
A név eredete:
Húsvét az azt megelőző időszak, Jézus sivatagi böjtjének emlékére tartott negyvennapos nagyböjt lezárulását jelzi. A katolikus kereszténységben böjtnek nevezett, valójában „húshagyó” táplálkozási időszak után ezen a napon szabad először húst enni. (Erre utal a magyar húsvét szó is: a hús magunkhoz vételének első napja.) A böjt utolsó hetének neve: „nagyhét”, a húsvét utáni hét húsvét hete, egyes magyar vidékeken „fehérhét” – fehérvasárnapig tart.
A húsvéthoz, mint tavaszváráshoz kapcsolható zsidó ünnep héber neve „pészah”. A szó „kikerülés”-t, „elkerülés”-t jelent, utalva arra, hogy a halál angyala elkerülte a zsidóknak bárány vérével megjelölt házait.. Innen származik a ritkábban használt angol név, a passover is. A kifejezés az ünnep magyar nevében nem található meg, de Csíkménagáson a húsvéti körmenet neve: „kikerülés”.
Időpontja:
A nyugati kereszténység húsvétja mindig március 22. és április 25. közé esik (beleértve a határokat is). A következő nap, húsvéthétfő a legtöbb keresztény hagyományú államban hivatalos ünnep.
Akkor jöjjenek a dekorációk! ☺
1
Nos ez a dekoráció nagyon szép és viszonylag egyszerű is. Kell egy váza kisebb vesszők, papír, olló, és valami cérna, fonal amivel rögzítheted.
2.
Műanyag tojások + befőttes üveg + művirág= varázslatos lakásdekoráció
3.
Muffin papír, ecset, olló, festék+víz :)
Hát ha már volt lakásdekoráció, és a lakás ragyog, ideje hogy te is húsvéti hangulatba borulj. Ehhez tippjeim:
Köröm:
Smink:
Ruha:
( Még annyit szeretnék, hogy a korábbi tavaszi szettekből bármely alkalmas még húsvéti szettnek :) )
Remélem tetszett!
Bye, DórI
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)








